Polskie Duszpasterstwo w Waterford

Kontakt

Ks. Emil Adler

087 4182223
xemiladler@gmail.com
Biblioteka PDF Print E-mail

bibliotekaBiblioteka parafialna z polskimi książkami znajduje się w recepcji przychodni Ballybricken Clinic na 32 Ballybricken Green nad apteką J. Power. Księgozbiór jest dostepny w godzinach pracy przychodni od 9:00 do 18:00 w dni powszednie.

Dla wszystkich członków biblioteki dojeżdzających z innych miast, którzy do tej pory korzystali z księgiozbioru w kościele istnieje możliwość zamówienia książek przez internet ( This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it i gg:12186297) lub telefonicznie (083 3568900 i 051 301013), a także tradycyjnie w salce obok ołtarza w kościele, gdzie ksążki można będzie odbierać w niedziele po Mszy Św. Podobnie jak do tej pory w kościele można oddawać książki.

W wypożyczalni jest prawie 300 książek w tym wybór lektur szkolnych, które cały czas są dokupywane. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przeczytane przez siebie książki przyniesli, przynoszą i w przyszłości przekażą do biblioteki w Waterford. Księgozbiór się stale powiększa, dołączają nowi czytelnicy.

Niedawno dzięki księdzu Emilowi Adlerowi, zbiory biblioteki zostały wzbogacone o dział multimedialny (płyty, DVD, audiobooki).

Szczególnie mocno dziękujemy Małgo za rozpoczęcie całej akcji, napisanie regulaminu i początkowe skatalogowanie i opiekę nad Wypożyczalnią.